Porządek Mszy św.:

Dni powszednie:
7:00, 18:30
Środy i Soboty 18:00

Niedziele:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00, 20:00

2003

           W Święto Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w naszej parafii rozpoczęła się peregrynacja różańca z wizerunkiem Matki Bożej Nieustającej Pomocy i relikwii naszego patrona św. Andrzeja Boboli.

           Ks. Krzysztof Adamski zorganizował w marcu rekolekcje wielkopostne dla uczniów Zespołu Szkół Budowlano-Elekrycznych w Świdnicy i młodzieży naszej parafii. W programie rekolekcji znalazła się między innymi droga krzyżowa ulicami parafii, zakończona inscenizacją ewangelizacyjną nad świdnickim zalewem „Witoszówka”, oraz koncert chrześcijańskiego zespołu Trzydziestu Synów i Czterdziestu Wnuków Jeżdżących na Siedemdziesięciu Oślętach z Wrocławia. Rekolekcje dla dzieci i dorosłych wygłosił ks. Andrzej Kuźmicki.

           Z okazji święta patronalnego naszej parafii, 16 maja, Mszy Świętej Odpustowej przewodniczył były proboszcz ks. Andrzej Szyc. Kazanie wygłosił ks. Józef Adamowicz, a wśród zaproszonych gości był również były wikary ks. Jacek Aksamski.

           8 czerwca swoje Msze Prymicyjne w naszym kościele odprawili księża neoprezbiterzy: ks. Włodzimierz Binkowski oraz ks. Artur Stochła.

           W lipcu Liturgiczna Służba Ołtarza i młodzież naszej parafii udała się na wakacyjny wyjazd do Karpacza z ks. Jarosławem Żmudą.

           W dniach od 1 do 17 sierpnia młodzież z grupy KSM wyjechała na rekolekcje oazowe do Sromowców nożnych pod opieką ks. Krzysztofa Adamskiego.

           14 sierpnia miała miejsce Pierwsza Piesza Pielgrzymka do Kapliczki Matki Bożej w Witoszowie Dolnym. Na miejscu odprawiona została Msza Święta i dokonano poświęcenia kapliczki.

           Na początku nowego roku szkolnego i katechetycznego zmienił się prowadzący scholę dziecięcą: został nim p. Tadeusz Szarwaryn, dyrektor szkoły w Pszennie.

           We wrześniu około czterdziestoosobowa grupa parafian udała się wraz z ks. proboszczem Edwardem na pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Jednym z celów pielgrzymki było przywiezienie relikwii Świętej Siostry Faustyny Kowalskiej.

           Październik obfitował w naszej parafii w różne wydarzenia. 5 października powitane zostały relikwie św. Siostry Faustyny. W tym dniu również zakończona została budowa Ołtarza Miłosierdzia Bożego. Przy tym ołtarzu od 17 października w każdy trzeci piątek miesiąca odmawiana jest Koronka do Miłosierdzia Bożego.

           Z okazji kolejnej rocznicy wyboru papieża Polaka, 16 października, w naszej świątyni miało miejsce czuwanie modlitewne oraz projekcja filmu przygotowane przez członków Ruchu Domowego Kościoła i Ruchu Komunia i Wyzwolenie. Również w tym czasie odbył się montaż poetycki poświęcony Janowi Pawłowi II przygotowany przez dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Świdnicy.

           18 października po raz kolejny grupa parafian udała się na pieszą pielgrzymkę do Trzebnicy. W tym samym miesiącu gościliśmy w naszym kościele o. Tomasza Prybina, karmelitę pracującego na co dzień w Berdyczowie na Ukrainie, który przybliżał nam życie katolików mieszkających na Wschodzie Europy.

           W Uroczystość Wszystkich Świętych wśród ministrantów utworzona została róża różańcowa.

           W grudniu 2003 roku rekolekcje adwentowe poprowadził ks. Andrzej Tomko, sekretarz Papieskiego Fakultetu Teologicznego we Wrocławiu.

           W Dzień Narodzenia Pańskiego zakończyła się w naszej parafii peregrynacja Obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy i relikwii św. Andrzeja Boboli.


Z KSIĄG PARAFIALNYCH:

           Podczas wizyty duszpasterskiej stwierdzono, że nasza parafia liczy niespełna 7 tysięcy mieszkańców, czyli około 2120 rodzin. Księży przyjęło 1758 rodzin, nie przyjęło około 350 rodzin.

           Pobłogosławiono 27 par małżeńskich. Sakramentu Chrztu Świętego udzielono 54 osobom, natomiast 36 parafian odeszło do Wieczności.

           1 czerwca 114 dzieci po raz pierwszy w pełni uczestniczyło w Ofierze Mszy Świętej. Dzieci zostały przygotowane do przyjęcia Sakramentu przez ks. proboszcza Edwarda Szajdę i katechetki: p. Renatę Zalas i p. Beatę Półtorak.

           15 czerwca 69 osób przyjęło Sakrament Bierzmowania z rąk biskupa Edwarda Janiaka. Ich przygotowaniem zajmowali się ks. Krzysztof Adamski i ks. Jarosław Żmuda.

Strona główna