Porządek Mszy św.:

Dni powszednie:
7:00, 18:30
Środy i Soboty 18:00

Niedziele:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00, 20:00

Ogłoszenia

Nowa strona 1

O G Ł O S Z E N I A    P A R A F I A L N E

 

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

19.10.2014 r.

 

 

1. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia liturgiczne:

         poniedziałek - św. Jana Kantego, prezbitera

         wtorek - bł. Jakuba Strzemię, biskupa

         środa - św. Jana Pawła II, papieża

        

2. Dziś przeżywamy Niedzielę Misyjną i rozpoczynamy następujący po niej Tydzień Misyjny. We wszystkich krajach katolickich wyznawcy Chrystusa modlą się za misje. Z tej okazji ofiary, które zostały złożone w czasie Mszy św., przeznaczone są na Papieskie Dzieła Misyjne. Szczególnie w intencji misji pomodlimy się dzisiaj w ramach różańcem o godz. 17.30.

 

3. Dziś w Świdnickim Kościele Pokoju, o godz. 18.00 odbędzie się nabożeństwo ekumeniczne w intencji pokoju. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w tej intencji.

 

4. Towarzystwo Przyjaciół Chorych "Hospicjum" przeprowadzi dziś zbiórkę przed kościołami świdnickich parafii. Celem tegorocznej zbiórki jest pozyskanie środków finansowych na budowę oddziału stacjonarnego hospicjum przy ul. Leśnej w Świdnicy rozpoczętą 1 września br. Kwestujący będą posiadać odpowiednie identyfikatory. W godz. 10.00 - 14.00 na świdnickim Rynku organizatorzy przedstawią animację dla dzieci, a rodzice będą mogli nieodpłatnie zbadać poziom cukru we krwi.

 

5. We wtorek po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Charytatywnego.

 

6. W środę, 22 października,  we wspomnienie liturgiczne św. Jana  Pawła II, Patrona Świdnicy, odbędzie się III Miejska Procesja Różańcowa. Procesja z udziałem wiernych ze wszystkich świdnickich parafii wyruszy z Placu Jana Pawła II ok. godz. 16.15, po Mszy św. na zakończenie peregrynacji figury Matki Bożej Fatimskiej w Katedrze. Odmawiając różaniec procesja, podczas której będzie niesiona figura, przejdzie ul. Długą, Wrocławską, Wodną,
i Kopernika do parafii pw. Miłosierdzia Bożego, przy ul. Rolniczej.

 

7. W piątek zapraszamy młodzież gimnazjalną obowiązkowo i całą naszą młodzież na wspólną modlitwę różańcową o godz. 17.00. Różaniec dla dzieci i dorosłych w tym tygodniu, tak jak dotychczas w październiku.

 

8. Po Mszy św. wieczornej w piątek zapraszamy na Adoracje przed Najświętszym Sakramentem.

 

9. Ojcowie Paulini zapraszają na katechezy dla dorosłych i młodzieży, w poniedziałki i czwartki o godz. 19.15, w Kościele św. Józefa w Świdnicy. Początek jutro (20 października)

 

10. Przygotowujemy się do listopadowej modlitwy za naszych zmarłych. Przy wyjściu z Kościoła wyłożone są kartki na wypominki. Wypełnione możemy składać do skrzynki wystawionej przy ołtarzu Matki Bożej lub w zakrystii i kancelarii parafialnej.

 

11. Do nabycia jest prasa katolicka: Gość Niedzielny i Niedziela.
Strona główna